Komunikaty PCZK
W Małopolsce ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
W dniu 14 września 2016 w Małopolsce ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To innowacyjne narzędzie, ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. „Mapa” będzie dostępna na stronach internetowych każdej z komend Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji m.in. statystyki policyjne, na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych, ale również w oparciu o wyniki badań opinii publicznej.
Tworzenie mapy zagrożeń było poprzedzone wieloma spotkaniami, podczas których mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach, które dostrzegają w swojej okolicy. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli, więc na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.
Teraz i Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony możesz przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować, jeśli się potwierdzą zostaną wprowadzone wprost na mapę.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Korzystanie z Mapy Zagrożeń przez internautów jest proste i przejrzyste.
Internauta, który będzie korzystać z tego narzędzia, powinien wyszukać na „mapie” konkretne miejsce uważane przez niego za zagrożone. Z listy kategorii zgłoszeń powinien następnie wybrać ikonę obrazującą konkretną kategorię zdarzeń, którą następnie należy nanieść na dane miejsce na mapie. Zgłaszający będzie również proszony o wprowadzenie w „oknie” szczegółów spraw, a także jego daty. Takie zgłoszenie od tej pory będzie już widoczne na mapie, jak również jego statut ( nowe, weryfikacja, potwierdzone).
Teraz, dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna również na stronie internetowej KPP Oświęcim.
Źródło: KPP Oświęcim
Aktualności
-
Informujemy , że od 23 LUTEGO 2022 roku strona PCZK funkcjonuje pod nowym adresem http://…….. – kliknij poznaj więcej informacji.
Informujemy , że od 23 LUTEGO 2022 roku strona POWIATOWEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W OŚWIĘCIMIU funkcjonuje pod nowym adresem : https://www.powiat.oswiecim.pl/pczk-oswiecim »
więcej -
Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) oraz zasady ochrony drobiu.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje o stwierdzeniu w dniu 28 grudnia 2021 roku ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N1 w dwóch gospodarstwach utrzymujących drób »
więcej -
Utrudnienia na ulicy Głównej w Osieku
W dniu 18 października rozpoczną się roboty przygotowawcze na drodze powiatowej ul. Główna w Osieku. Dzień później, tj. 19 października (o godz. 7) droga zostanie zamknięta. Utrudnienia »
więcej